Habanero Orange semínka 10ks

Kód: 287
59 Kč
Skladem

VÝSEV JE VHODNÝ OD POLOVINY LEDNA DO KONCE ÚNORA

Detailní informace

Detailní popis produktu

HABANERO ORANGE - HOT TIP č.1. Než si vypěstujete vlastní plody, můžete z této odrůdy ochutnat  naši populární fermentovanou omáčku, celé její plody  najdete ve výborném sladkokyselém nálevu.

HABANERO ORANGE  - HOT TIP č.2. Chcete-li rady a tipy k pěstování chilli papriček, pořiďte si 1 balení semínek této odrůdy společne s tímto chilli zápisníkem za zvýhodněnou cenu.

HABANERO ORANGE - HOT TIP č.3. Chcete vidět tuto odrůdu v plné síle, ve velkém počtu kusů, pěstovanou ve volné půdě, v květináčích nebo víceletou? Navštivte nás někdy na akci Dny otevřených vrat, v Ladné u Břeclavi. 

HABANERO ORANGE  - HOT TIP č.4. Chcete si zakoupit až přímo sazenici této odrůdy? Zaregistrujte se k odběru našich newsletterů. Včas vás budeme informovat o možnostech. 

Něco málo o odrůdě...

Patří mezi nejrozšířenější chilli papriky světa.

Keřík je to kompaktní, hustý, s velkými listy a nachovými stvoly, zhruba 40cm vysoký. Pěstují se u nás lépe ve velkých nádobách – klidně o obsahu 7 – 10 litrů zeminy. Dají se také velmi dobře přezimovat. Ve volné půdě bude vyšší.

Používá se v mexické a karibské kuchyni, dochucují zde tímto druhem pravidelně ryby, dušená masa, omáčky a kari. Jsou také dobré pro výrobu chutney a chilli omáček. Habanero dobře na slunci vyzrálé má jedinečnou meruňkovou vůni. Tu si udržuje i při sušení či jiné úpravě.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka chilli papriček
Barva plodu: oranžová
Lze přezimovat: ano
Ostrost (SHU): 100.000 - 250.000
Rod: Capsicum chinense
Výška keře: 60 - 80 cm
Počet semen v balíčku: 10ks