Paprička Trinidad Moruga Scorpion

Další ultra pálivá paprička a to Trinidad Moruga Scorpion, kterou si pipláme v našich fóliovnících (my o fous víc než červené verzi fandíme Trinidad Moruga Scorpion Yellow). Jedná se o papričku s poněkud nevyzpytatelnou pálivostí, která dosahuje přes 1 200 000 jednotek Scovilleovy stupnice (SHU), ale jednotlivé plody mohou mít i přes 2 miliony SHU. Momentálně považována za 2. nejpálivější na světě. 

Ta má dlouhej název, co? Trinidad Moruga = protože paprička pochází z oblasti Moruga na ostrově Trinidad. Vy to asi víte, ale někteří googlí: "Trinidad" (a Tobago), aby zjistili, že se jedná o ostrovní stát v Karibském moři při severním pobřeží Jižní Ameriky a do Venezuely kousek. A Scorpion - to už je takové všeříkající, že?

Plod papričky Trinidad Moruga Scorpion je hodně typický svým tvarem a jistou hrbolatostí slupky. Chutná (prý) po ovoci a intenzivně voní. Hodí se do marinád, omáček a hodí se i na sušení.

Co se pěstování týče, patří k méně náročným, pouze nedává mráz a celkově ji zima úplně nesvědčí. Je to trvalka, která ke spokojenému růstu potřebuje opravdu velký květináč.

A naše doporučení - WOCHutnávejte velice opatrně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení