Chilli paprika Rocoto

Chilli paprika Rocoto - alébrž chlupatá paprička.

Vážně. Je chlupatá. Chlupatost se možná neodpouští, ale u téhle papričky bych ji vážně odpustila. Vždyť má jen chlupaté stonky a listy a je to Capsicum pubescens. Zároveň je nejstarší známou chilli papričkou na celém širém světě. Už Mayové a Aztékové si ji domestikovali. Pochází z Bolívie a Peru. Kečuánsky se jí říká rukutu nebo ruqutu a z toho vznikla pošpanělštěná forma = rocoto.

U nás pěstujeme Rocoto 'Canario' - žluté, ale známé je především Rocoto 'Manzano' - červené. Někdy se této papričce říká i stromová chilli paprika, protože, ve správných podmínkách, dožívá hezké řádky let , k tomu stonek rychle dřevnatí a může vyrůst i přes dva metry (někde píší, že až 4m). Trochu tuším, že to se pěstování v našich podmínkách týkat nebude, ale i tak - rozhodně se nejedná o jednoletou rostlinu. Na rozdíl od většiny chilli papriček fakt dobře snáší dobře i nižší teploty - neplést si s mrazy, ty ve zdraví nepřečká. Pokud se vám podaří rostlinu přezimovat, abyste ji ochránili před mrazem, tak se můžete těšit na odměnu v podobě bohaté úrody i další rok. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení