Od 1.11. máme nově prostory v Praze, ve Spálené ulici.

Jamaycan Yellow semínka 10ks

Kód: 227
1 hodnocení
49 Kč
Skladem

VÝSEV VHODNÝ OD POLOVINY LEDNA DO KONCE ÚNORA

Detailní informace

Detailní popis produktu

JAMAYCAN YELLOW - HOT TIP č.1. Než si vypěstujete vlastní plody, vyzkoušejte z této odrůdy naši populární fermentovanou omáčku, nebo ji vyzkoušejte třeba jen sušenou.

JAMAYCAN YELLOW - HOT TIP č.2. Chcete-li rady a tipy k pěstování chilli papriček, pořiďte si 1 balení semínek této odrůdy společne s tímto chilli zápisníkem za zvýhodněnou cenu.

JAMAYCAN YELLOW - HOT TIP č.3. Chcete vidět tuto odrůdu v plné síle, ve velkém počtu kusů, pěstovanou ve volné půdě, v květináčích nebo víceletou? Navštivte nás někdy na akci Dny otevřených vrat, v Ladné u Břeclavi. 

JAMAYCAN YELLOW - HOT TIP č.4. Chcete si zakoupit až přímo sazenici této odrůdy? Zaregistrujte se k odběru našich newsletterů. Včas vás budeme informovat o možnostech. 

 

 

Původem z Karibiku

Keřík je běžného vzrůstu rodu chinense, takže nedisponuje žádnou zásadní estetickou hodnotou.  To však přestává být pravdou ve chvíli, kdy nasadí na velmi atraktivní plody, krásné jak barvou, tak především tvarem.

Rostlina je vysoká 70cm a nebude nijak trpět ani při pěstování v nádobě (doporučuji 10 litrů objem).

Plody vypadají jak malý létající talíř, zhruba o rozměrech 5 x 5cm, zcela jásavě žluté, přisedlé ke stvolům.

Plodnost  je až překvapující. Klidně z jedné rostlinky „vytěžíte“ až 50 velkých, šťavnatých, velmi ostrých chilli papriček. Jsou vhodné k přímé konzumaci, tepelnému zpracování, ale především na sušení. Neztrácí tím svoji barvu, vůni, ostrost, ani chuť. Odborníci na „hledání“ příchutí v jednotlivých varietách u ´Jamaycan Red, Yellow´ vnímají slabou kombinovanou příchuť jablečnou, meruňkovou a citrusovo

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka chilli papriček
Barva plodu: žlutá
Lze přezimovat: ne
Ostrost (SHU): 30.000 - 100.000
Rod: Capsicum chinense
Výška keře: 40 - 60 cm
Počet semen v balíčku: 10ks