Jalapeňo (10semínek)

Kód: 221
29 Kč
Skladem

Beze slov

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pochází z Mexika, a tak nějak tušíme, že jich budou desítky až stovky variant.  Je to nejlepší chilli hráč napříč zeměkoulí.

Keř je vysoký okolo 60cm, plody jsou těžké, takže je nutné silná opora, v květináči tuto odrůdu nedoporučujeme, trápila by se ona, i Vy.

Plody jsou válcovité ve tvaru lusku s tupým zakulaceným koncem, dlouhý 8cm, a široký 2-3cm. Plod nasazují v zelené a přechází v karmínově rudou. Sklízí se ve většině případů v zelené, právě proto, aby po zpracování krásně křuply. V červené - takzvaně botanické zralosti už si z ní ponechejte semínka, a uvařte omáčku.

Jalapeňo se dobře hodí především pro spotřebu v čerstvém stavu, do salátů, nakládané v celku, nakrájené jako Nachos kroužky, atd atd...Nechejte se inspirovat zahraničními kuchyněmi, mají více zkušeností s touto odrůdou, nežli české kuchařky :-)

Typická, užitková, plodná, bez příkras a okras (docela nevzhledný keř). Ale jak už to bývá, celosvětově nejprodávánější odrůda, mezi chilli nejvyhledávanější slovo.

TOP, TOP, TOP!!! Za čerstva luxus, zavařené ve sladkokyselém nálevu luxus, plněné sýrem a zapečené luxus! To jednoznačně nej z naší nabídky!

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka chilli papriček
Barva plodu: zelená i červená
Lze přezimovat: ne
Ostrost (SHU): 5.000 - 10.000
Rod: Capsicum annuum
Výška keře: 60 - 80 cm
Množství: 10 ks