Hungarian Black (10 semínek)

Kód: 293
58 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Černý plod na černé stopce

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hungarian Black je docela okrasná už ve fázi sazeniček - atraktivní nachové listy, fialové žilkování, modrofialové drobné květy, ale jinak je prostě nenápadná, docela obyčejná paprika s listy daleko od sebe, a se silným hlavním stonkem.

Tvarem plodu je to překrásné hladké lesklé velmi tmavě fialové až černé, trošku menší jalapeňo (cca 5x3).  V plné zralosti přechází do ruda, je pak ale sladší, měkčí, ale podstatně ostřejší. Teprve v rudé ze sebe vydá co se týká ostrosti maximum. Takže sklízejte, kdy je Vám libo.

Černou barvu má pouze slupka, dužina je zelená, nakrájená působí moc pěkně. Plody budete mít velmi brzy, už od začátku prázdnin.

Ke konzumaci za čerstva je ozdobou každého salátu. Při jakékoliv tepelné úpravě bohužel změní barvu na šedozelenou – naložené ve sklenici opravdu nepůsobí pěkně. Stejně tak při sušení změní barvu a díky množství vody je celý proces energeticky náročný. Užijte si ji raději za čerstva, je výborná, křupavá, a prostě tak akorát!

Jiné způsoby použití jsou stejné jako u jalapeňa – plňte ji, fritujte, grilujte a podávejte tepelně upravenou především ke krvavým steakům. Z nějakého záhadného důvodu se tato kombinace k sobě výborně hodí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka chilli papriček
Barva plodu: temně fialová, černá, červená
Lze přezimovat: ne
Ostrost (SHU): 10.000 - 30.000
Rod: Capsicum annuum
Výška keře: 60 - 80 cm
Množství: 10 ks
Položka byla vyprodána…