Od 2.11. máme nově prostory v Praze, ve Spálené ulici.

Cayenne Long Slim semínka 10ks

Kód: 278
49 Kč
Skladem

VÝSEV VHODNÝ OD POLOVINY LEDNA DO KONCE BŘEZNA

Detailní informace

Detailní popis produktu

CAYENNE LONG SLIM - HOT TIP č.1. Chcete-li rady a tipy k pěstování chilli papriček, pořiďte si 1 balení semínek této odrůdy společne s tímto chilli zápisníkem za zvýhodněnou cenu.

CAYENNE LONG SLIM - HOT TIP č.2. Chcete vidět tuto odrůdu v plné síle, ve velkém počtu kusů, pěstovanou ve volné půdě, v květináčích nebo víceletou? Navštivte nás někdy na akci Dny otevřených vrat, v Ladné u Břeclavi. 

CAYENNE LONG SLIM - HOT TIP č.3. Chcete si zakoupit až přímo sazenici této odrůdy? Zaregistrujte se k odběru našich newsletterů. Včas vás budeme informovat o možnostech. 

Něco o odrůdě...

Původem z francouzské Guyanny.

V kulinářství se používá především jako mletý prášek ze sušených lusků, údajně se tím výrazně zvýší jeho pálivost. Výrazný je ovšem i za čerstva. Velmi dobré spojení chutí Vám vytvoří při dochucování sýrů, ryb, zeleniny (rajčata, paprika), ale i brambor či rýže.

Nenáročný na pěstování. Varieta Cayenne Long Slim má velmi dlouhý plod většinou 12-15cm. Rudý, tenký maximálně do 1cm a velmi lehký. Výborně se suší. Doložen Kolumbovými námořníky – velmi se divili, jak toto mohou domorodí Američané přikusovat k jídlu stejně tak, jako my v Evropě tou dobou maximálně řepu. Jeho dlouhé štíhlé plody jsou velmi atraktivní.

´Cayenne´ patří mezi C.annum – tzn. jednoletá. V praxi to značí složité, pro laiky skoro nemožné přezimování. Takže si ponechejte semínka a příští rok začněte tohoto krasavce pěstovat úplně od začátku.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka chilli papriček
Barva plodu: červená
Lze přezimovat: ne
Ostrost (SHU): 30.000 - 100.000
Rod: Capsicum annuum
Výška keře: 40 - 60 cm
Počet semen v balíčku: 10ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: