Cayenne Golden Pepper (10 semínek)

Kód: 275
58 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Žlutá je barva císařská

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto papričky (základní je Red) získaly svůj název pravděpodobně v oblasti  Cayenne francouzské Guyany.

Nám všem tak důvěrně známý název – Kajenský pepř.... Asi první chilli, se kterým jsme se kdokoliv z nás kdy v životě setkali. V kulinářství se používá především jako mletý prášek ze sušených lusků, údajně se tím výrazně zvýší jeho pálivost. Velmi dobré spojení chutí Vám vytvoří při dochucování sýrů, ryb, zeleniny (rajčata, paprika), ale i brambor či rýže.

Varieta Cayenne Gold (nebo Yellow) má plod dlouhý 6-10cm, široký 1,5cm. Tlustostěnný, velmi těžký. Plod začíná v zelené a postupně přechází do jásavě zlaté. Typická vůně kreolské kuchyně.

Okrasná hodnota keře není moc veliká, je to střední keř okolo 60cm, s většími listy, které jsou  na stonku umístěny daleko od sebe. Nepůsobí kompaktně, ale ve chvíli, kdy začne nasazovat na plody  Váš zájem určitě vzbudí. Možné je pěstování v nádobách (opět okolo 10litrů obsah), ale i ve volné půdě.

´Cayenne´ patří mezi C.annum – tzn. jednoletá. V praxi to značí složité, pro laiky skoro nemožné přezimování. Takže si ponechejte semínka a příští rok začněte tohoto krasavce pěstovat úplně od začátku.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka chilli papriček
Barva plodu: žlutá
Lze přezimovat: ne
Ostrost (SHU): 30.000 - 100.000
Rod: Capsicum annuum
Výška keře: 40 - 60 cm
Množství: 10 ks
Položka byla vyprodána…