Bishop´s Crown (10 semínek)

Kód: 200
58 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Krásný zvonek v rudé barvě
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Patří k vyšším odrůdám, rostliny u nás běžně dosahují výšky 150cm i více. V domovině mohou být až 4 metry vysoké! Ochotně přezimují po opadu listů zazimované ve světlé místnosti při teplotě 10st.C.  Disponují velmi atraktivní chutí, k příjemné pálivosti můžete navíc cítit i ovocnou příchuť.

Už ve fázi květů začínají chilli ´Bishop´s  Crown´ vypadat velmi okrasně, jejich květy jsou bílé, v jemné kombinaci se žlutými okvětními lístky.

Plod je docela velký a těžký, má atraktivní tvar i vybarvení. Dozrávají oproti ostatním odrůdám pozdě, v průběhu září - říjen – listopad. Mají silnou potřebu slunečního svitu, nejde je pěstovat v polostínu či ve stínu. Bishop´s Crown je docela nevhodná odrůda pro pěstování v nádobách. Potřebuje velmi pevnou oporu. Rostlinu se snažte chránit před větrem, protože trpí opadem čerstvě založených květů. Tuto odrůdu můžete samozřejmě pěstovat i ve volné půdě. Tím si ale odepřete možnost jejího přezimování, které vřele doporučujeme. Má totiž sklony k dřevnatění stonků, a druhým rokem tento keř může působit velmi atraktivně.

Chilli paprika s krásným názvem ´Biskupova čepice´ má krásný atypický plod, který se Vám z původní zelené, přes oranžovou vybarví nádherně do ruda. Teprve pak je plod připravený ke konzumaci.

Plod ´Biskupovy čepice´ je dužnatý rudý zvonek. Jejich překrásný tvar si však úplně říká o naložení do různých nálevů, a nebo ještě lépe – k přímé spotřebě.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka chilli papriček
Barva plodu: červená
Lze přezimovat: ano
Ostrost (SHU): 5.000 - 10.000
Rod: Capsicum baccatum
Výška keře: 150 - 180 cm
Množství: 10 ks
Položka byla vyprodána…