Aji Lemon Drop (10 semínek)

Kód: 191
49 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Odrůda z Limy, nebo z limetky? Obojí...
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výrazná citrónová chuť a vůně u tohoto peruánského zástupce mezi našimi chilli je výjimečná. Plod má jásavě žlutou barvu, a po skousnutí cítíte nejprve kyselost, a teprve potom nastupuje příjemná ostrost.

Plod Aji Lemon Drop je podlouhlý, v našich běžných podmínkách 5cm dlouhý, 2cm široký, se  silnou dužinou. Na povrchu hladký a lesklý. Bohužel plody potřebují hodně času na dozrávání, takže někdy nestihnou na keři zdaleka všechny dozrát.

Odrůda je velmi plodná, a pokud je pěkný sluneční podzim, budete mít i docela vysokou ´nad´ úrodu. V tomto případě doporučuji přebytek sesbíraných plodů průběžně nakládat. V zimě pak u televize je to opravdu výborná vzpomínka na léto. Tepelnou úpravou však trochu ztrácí na ostrosti.

Keřík Aji Lemon Drop potřebuje plné slunce, květináč o objemu klidně až 15 litrů, neutrální pH, pravidelnou zálivku a přihnojivání standartním hnojivem. Pak se odvděčí.

Druhy chilli rodu baccatum je dobré při troše  dobré vůle v našich podmínkách přezimovat. Vynikají krásným habitem rostliny a velmi pěknou barvou květů – jsou většinou bílé, se žlutými nebo světle zelenými puntíky. Roztomile chlupaté lístky.

Doporučujeme používat za čerstva k lehkým letním pokrmům typu zeleninový salát, mořské pody, rizota a paradoxně pro asijskou kuchyni. Prostě tam, kde dáte limetku a citron.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka chilli papriček
Barva plodu: žlutá
Lze přezimovat: ano
Ostrost (SHU): 30.000 - 100.000
Rod: Capsicum baccatum
Výška keře: 60 - 80 cm
Množství: 10 ks
Položka byla vyprodána…