Aji Amarillo (10 semínek)

Kód: 242
49 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Populární odrůda z Jižní Ameriky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud jste měli to štěstí, a ochutnali pravou peruánskou kuchyni, jistojistě jste ochutnali ´Aji´.  Aji totiž není nic jiného, než ostrá paprička. Spolu s česnekem a červenou cibulí tvoří totiž absolutní základ peru-kuchyně. Důležité je pro nás až následující slovo. V tomto případě AMARILLO.

Plod Aji Amarillo je podlouhlý, v našich běžných podmínkách 5cm dlouhý, 2cm široký, jasně oranžový, se  silnou dužinou. Na povrchu hladký a lesklý. Bohužel plody potřebují hodně času na dozrávání, takže někdy nestihnou na keři zdaleka všechny dozrát.

Odrůda je velmi plodná, a pokud je pěkný sluneční podzim, budete mít i docela vysokou ´nad´ úrodu. V tomto případě doporučuji přebytek sesbíraných plodů průběžně sušit. Přidáte – li Aji Amarillo při vaření například k rýži, získáte nádherně barevný (a pikantní) pokrm. Bát ostrosti se nemusíte, tepelnou úpravou něco málo ze svých ostrých stupínků ztratí.

Keřík Aji Amarillo potřebuje plné slunce, květináč o objemu klidně až 15 litrů, neutrální pH, pravidelnou zálivku a přihnojivání standartním hnojivem. Pak se Vám odvděčí.

Druhy chilli rodu baccatum je dobré při troše  dobré vůle v našich podmínkách přezimovat. Vynikají krásným habitem rostliny a velmi pěknou barvou květů – jsou bílé, se žlutými nebo světle zelenými puntíky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Semínka chilli papriček
Barva plodu: oranžová
Lze přezimovat: ano
Ostrost (SHU): 30.000 - 100.000
Rod: Capsicum baccatum
Výška keře: 60 - 80 cm
Množství: 10 ks
Položka byla vyprodána…